Kamerový systém (CCTV – Closed Circuit Television – uzavřený televizní okruh) je označení pro sestavu kamer určenou k sledování různých prostorů. Tyto kamery umožňují zobrazování záběrů v reálném čase na monitorech obsluhy a ukládání záznamů na paměťovém médiu. Někdy se kamerový systém označuje také jako průmyslová televize nebo průmyslové kamery.

Kamerový systém se skládá z vlastních kamer, záznamového zařízení a zobrazovacího monitoru.

Kamerové systémy se podle provedení rozdělují na IP a analogové. IP kamery používají k přenosu videosignálu IP protokol a připojují se pomocí datového kabelu. IP kamery mají výhodu využití stávající počítačové sítě, ale jsou náročné na datový tok. Dnešní standard pro IP kamery je 2MPx, ale pro náročné provozy jsou běžné i kamery s rozlišením 5MPx a více. Nevýhodou může být datová náročnost a zpoždění zobrazovaného obrazu oproti reálnému.

Analogové kamerové systémy používají k přenosu videosignálu koaxiální kabel. Jejich hlavní nevýhodou bylo malé rozlišení odpovídající normě PAL (720×560). Proto vznikly nové standardy pro analogové kamerové systémy s vyšším rozlišením, jako jsou HD-SDI, SLOC a AHD, které podporují full HD rozlišení 1920 x 1080. Velkou výhodou těchto systémů je možnost využití stávající kabeláže starého analogového systému a relativně nízká pořizovací cena.

Kamerové systémy jsou důležitou součástí bezpečnosti a monitorování různých prostorů, ať už jde o domácnosti, firmy nebo veřejné prostory.

Pokud máte další otázky nebo potřebujete více informací, rádi vám pomůžeme!

+420 730 517 032

+420 724 784 758

error: Obsah je chráněn proti kopírování